Fassaadirestid

Fassaadirestid ja mis need on?! 

Meie pakutavate toodete seas on:

  • Pressitud ja keevitatud restid
  • Pressitud restid
  • Täisrestid
  • Zalusiirestid

Zalusiirestid - need restid ei tekita tõenäoliselt palju küsimusi, kuna neid paigaldatakse mõistagi tasapinna suhtes vertikaalselt, seinale, akendele, lisaks saab zalusiireste üsna edukalt kasutada kontori vaheseintena. 

Täisrestid - arvestades resti tootmise eripära saab seda võrdlemisi edukalt kasutada fassaadilahendustena, kohtades, kus on oluline resti välisilme, kus valguse vajadus on väiksem ja resti kandevõime ei ole nii oluline.

Pressitud restid - kui räägime Lääne-Euroopast, siis just sellist resti kasutataksegi mitte üksnes peal kõndimiseks vaid ka kõikjal fassaadidel. Tegemist on selle Euroopa piirkonna enamlevinud restitüübiga.

Pressitud ja keevitatud restid - tundunuks, et selline rest oli algupäraselt mõeldud üksnes sellel kõndimiseks, inimeste, kärude ja erineva autotranspordi liikumiseks. 

Ent meie Baltikumi arhitektid astusid sammu edasi! Resti hakati kasutama fassaadina ja samatüübiliste sarnaste lahenduste puhul.

Esines küll teatud kahtlusi, kuid nähes sellist resti oma silmaga Vilniuse lennujaama fassaadil, langesid kõik küsimused iseenesest ära!

Resti olemuse võib kokku võtta järgmiselt:

Võib öelda, et resti kasutusala sõltub tellija kujutlusvõimest, arhitekti ja inseneri tööst ning mõistagi tegelikest tehnilistest tingimustest ja nõudmistest.

Seega olge loomingulised ja võib-olla tänu teie julgetele otsustele leiab rest endale sellise koha, kus seda pole veel keegi varem näinud! Meie oleme teie kõrval ja aitame neid projekte ellu viia!

Täpsema info saamiseks toodetavate restitüüpide kohta klikkige tootenimetuse lingil.

icon Telli teenuseid