Pressitud restid - PL

Selle restitüübi tootmise tehnoloogia võimaldab kasutada musta ja roostevaba terast ning alumiiniumi. Arvuti juhtimisel tehakse täpsed sisselõiked resti kanderibidesse ja neisse pressitakse kõrgsurve all abiribid. Koondatud jõud ribide ristumiskohas küündib pressimisel 5000 kilonjuutonini. Valminud restimoodulite servad ääristatakse T-profiiliga või tavaribiga. Ääristus keevitatakse kontaktkeevituse meetodil täisnurga all ja samas tasapinnas resti pealispinnaga.

Peamine erinevus pressimist ning pressimist ja keevitamist kasutavate katmisviiside vahel on pressitud ja keevitatud katte laiem kasutusspekter, tänu selle põhimõttelt erinevale siduselementide ühendamise skeemile. Pressitud katte valmistamisel ei kasutata keevitust teiste elementide ühendamiseks (kanderibi ja katteribi), ribid pressitakse üksteise sisse surve all, pressitud ja keevitatud katte valmistamisel siduselemendid (ribi ja väänatud nelikantteras) keevitatakse surve all – 1000 kN iga ühenduse juures, muutes resti stabiilseks ning vastupidavaks konstruktsiooniks.

Pressitud katet, nagu ka pressitud ja keevitatud katet on võimalik kasutada aluse näol keerd ja sirgete treppide all. Pressitud restkatte valmistamisel, nagu ka pressitud-keevitatud katte puhul, kasutatakse kuumtsinkimise meetodit, mistõttu roostetab selline kattepind vähem ning seda saab kasutada erinevates ilmastikutingimustes.

Pressitud metallrestide puhul on samavõrd perspektiivseks ja huvitavaks kasutusvaldkonnaks nende kasutamine dekoratiivsete seina- ning piirdelahendustena. Välisfassaadide- ja seinte viimistluses on võimalik saavutada nii elementide visuaalset eksklusiivsust kui ka kasutada maksimaalselt ära resti enda konstruktiivseid omadusi sellele koormusi lisades. Siseruumide puhul saab kasutada kujundust ja materjale, mis on rohkem orienteeritud tellija maitsele ning interjööri arhitektuuri üldkontseptsioonile.

Pressitud restkatet kasutatakse keemia-, nafta-, autotööstuses ja laevaehituses, tootmispindade põrandate põrandarestide, estakaadide ning mistahes sihtotstarbega teraskonstruktsioonide tootmisel.

Esitatud andmed on informatiivse sisuga.

Täpne spetsifikatsioon tuleb täpsustada tarnijaga.

icon Telli teenuseid