Restid

Proovige sõnadega selgitada inimesele, kellel puudub ehituskogemus,mis on terasrest. Suure tõenäosusega raputab ta pead ja ütleb umbes nii: "Noh, mida sa mulle seletad, ma kujutan seda täiesti ette..." Aga ei, me ütleme meie, seda ei saa ette kujutada - seda saab ainult tunda.

Kutsume oma kliente kõndima tööstushoonete võlvide all tugevdatud  terasrestist põrandal, ronima mööda restastmeid üles kraanakabiini, kõndima mööda õlimahutite vahelisi platvorme ja kaldteid ning laskuma mööda laia evakuatsiooni treppi maapinnale. Keegi ei saa jääda ükskõikseks, sest me oleme just kõndinud täiesti stabiilsel ja usaldusväärsel põrandal, mis on peaaegu täiesti... läbipaistev.

Milles  on siis saladus? Tegelikult koosneb terasresti pind enam kui 80% avadest ehk resti silmadest. Seetõttu on sellise resti peal seistes tunne, nagu seisaksite õhus. Resti konstruktsiooni omapära on, et serviti asetatud ja kindlalt fikseeritud teraslatt talub märkimisväärseid koormusi.

Terasrestide kasutamise võimalusi on palju rohkem, kui esmapilgul võib tunduda. Kasutusala dikteerivad järgmised funktsionaalsed omadused: 

  1. vähese materjaliga saavutatakse kõrge vastupidavus;
  2. paigaldamise ja demonteerimise kiirus;
  3. läbipaistvus, mis tähendab, et kunstlikku valgustust pole vaja;

Eraldi tasub mainida terasrestide sellist omadust nagu ohutus. Fakt on see, et kui reste kasutatakse siseseinte, riiulite, astmete või trepiplatvormidena, võimaldab restisilmadest koosnev struktuur seda läbida mitte ainult õhul ja valgusel, vaid ka... veel! Ja see on juba oluline ruumides erinevate tulekustutussüsteemide kasutamisel.

Kergus, tugevus ja läbipaistvus muudavad terasrest põranda ja tööstusvajaduste jaoks mõeldud astmed praktiliselt alternatiivi mitte omavaks  ning ka  tsiviilehituses on seda tüüpi toodetel palju eeliseid, näiteks ratastoolirampide  ehitamine;  porirestid ehitiste juurde , platvormid katuste hooldamiseks, piirded, aiad ja muud konstruktsioonid.

Eriti oluline on, et meie tooted pole mõeldud mitte ainult suurte rajatiste ehitamiseks, vaid ka erakliendile. Ükskõik, kas ehitate maja, remondite kodu või kontorit, võite meilt leida terve rea vajalikke tooteid. See, kuidas ja kus te neid kasutate, sõltub täielikult teie kujutlusvõimest, kuna toodete viimistluse hea kvaliteet võimaldab neid kasutada nii konstruktsioonielementide juures kui ka puhtalt kujunduslikel ja dekoratiivsetel eesmärkidel.

Meie ettevõtte toodangut kasutatakse laialdaselt ka kaubanduskeskustes, elu- ja büroohoonetes evakuatsioonitreppide ja muude väljapääsude korraldamises. Platvormidele ja astmetele saab anda soovitud konfiguratsiooni ning need võivad olla valmistatud erineva paksuse ja kõrgusega materjalist ning sobiva silmasuurusega, mis võimaldab neid kasutada nii jalakäijate kui ka muude liiklusalade puhul. Samuti on terasrestidel vajadusel olemas täiendav libisemisvastane kaitse lati hammastuse näol.

Meie materjali valkust saame oma kliendile pakkuda terasreste nii kuumtsingitud terasest, ilma pinnakatteta terasest kui ka roostevabast terasest. Restidele anname teie poolt soovitud konfiguratsiooni ja mõõtmed. Koos koostööpartneritega saame pakkuda ka alumiiniumist reste kohtadesse kus määravaks on resti kaal.

Restide kasutusala ampluaa kui nii võib  öelda, sõltub tellija fantaasiast, arhitekti mõttelennust, inseneri arvutustest  ja muidugi ka tegelikest tehnilistest tingimustest ja nõuetest, kuid kui keskenduda teras restide kasutusala valdkondadele, siis pilt joonistub välja järgmiselt:

  • Tsiviil - ja tööstushooned.
  • Energeetika, kaevandamine ja mineraalide töötlemine.
  • Keemiatööstus.
  • Põllumajandus.
  • Sadamad ja logistika.
  • Toiduainetööstus (eriti roostevabast terasest tooted).
  • Puidu - ja metallitööstus.

Ootame teie küsimusi ja päringuid.

Oleme teie teenistuses ja omame kogemust alates aastast 2000!

icon Telli teenuseid